Podstawową działalnością Spółki jest tworzenie grup zakupowych skonsolidowanych za pomocą narzędzi informatycznych e-platformy

 

E-platformy

Informacje ogólne

Z punktu widzenia operatora (czyli podmiotu zarządzającego e-platformą), system zapewnia wsparcie w całym łańcuchu logistycznym - poczynając od producenta na Kliencie końcowym kończąc. System automatyzuje kwestie związane z:

 • zamówieniami
 • dostawami
 • operacjami księgowymi
 • dokumentami logistycznymi takimi jak zlecenia transportowe.

Z punktu widzenie Dostawcy towaru platforma jest bardzo wydajnym kanałem dystrybucji, który umożliwia sprzedaż dużych ilości towaru wynikających z nadwyżek produkcyjnych lub sezonowych spadków popytu. 

Korzyścią dla Dystrybutorów (czyli firm zarejestrowanych na e-platformie, uczestniczących w zakupie grupowym) jest możliwość konsolidacji zamówień z innymi przedsiębiorcami co daje przewagę konkurencyjną w postaci lepszej ceny zakupu w stosunku do niekorzystających z platformy przedsiębiorców. 

Jak to działa w przypadku firm zarejestrowanych na e-platformie? 

Załóżmy, że firma zarejestrowana na e-platformie chce kupić komplet okien lub pustaków do nowo budowanego domu. Jeśli koszt materiału wynosi 30.000 zł to, jako pojedynczy przedsiębiorca, nie ma szans na wynegocjowania w fabryce lub u hurtownika atrakcyjnych rabatów. Konsolidując zamówienie z innymi firmami bez problemu złoży znacznie większe zamówienie i uzyska atrakcyjny rabat – tak właśnie działa mechanizm kumulacji na e-platformach.

Dla firmy zarejestrowanej na e-platformie KONAL dodatkową korzyścią jest innowacyjny kalkulator cen dla okien, który w minutę dokonuje wyceny nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji. System daje również możliwość jednym kliknięciem wydrukowanie spersonalizowanej oferty dla Klienta detalicznego.

E-platforma MSB

Platforma zakupowa MSB (Mazurskie Składy Budowlane) to miejsce, gdzie firmy typu MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa) mogą kupować towar w cenach „mega hurtowych” czyli w takich w jakich kupują duże sieci handlowe


E-platforma to w dużym uproszeniu "spółdzielnia" firm handlujących materiałami budowlanymi, która negocjuje warunki zakupu towarów u dostawców (producentów, importerów).

Jak działamy na e-platformie MSB?

 1. Konsolidujemy zamówienia na określony towar handlowy z ponad 2.000 małych i średnich sklepów/hurtowni/składów z całej Polski
 2. Zbiorcze zamówienie na towar składamy u dostawcy
 3. Dostarczamy towar do każdego punktu handlowego, który złożył zamówienie

Więcej informacji na temat funkcjonowania e-platformy MSB pod adresem www.msb.net.pl 

E-platforma KONAL

Co to jest e-platforma zakupowa KONAL (www.konal.net.pl)?

E-platforma zakupowa KONAL to miejsce gdzie kilkaset salonów okiennych konsolidują swoje zamówienia i zamawiają wspólnie towar u producenta. Łączna ilość zamawianego towaru jest bardzo duża co powoduje, iż rabaty u producentów dochodzą do niespotykanych obecnie na rynku poziomów. 

Na e-platformie KONAL pojedyncze zamówienie otrzymuje rabat jak przy zamówieniach hurtowych.

 

Dlaczego warto przystąpić do wspólnych zakupów?

Pojedyncze salony okienne mają ograniczone możliwości w zakresie negocjacji cen zakupu okien u producentów ze względu na małą skalę tych zakupów. Taka sytuacja powoduje, iż osiągają słabe wyniki i tracą klientów na rzecz dużych sieci handlowych.

E-platforma KONAL wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mikro, małych i średnich firm w zakresie uzyskiwania cen zakupu okien PCV na poziomie dużych sieci handlowych. 

Schemat projektu KONAL

E-platforma ENERGY

E-platforma ENERGY to miejsce gdzie niezależne hotele, restauracje, firmy cateringowe oraz sklepy spożywcze czy monopolowe konsolidują swoje zamówienia i wspólnie zamawiają towar u dostawcy. Na e-platformie ENERGY mała, niezrzeszona, niezależna firma pomimo, iż składa zamówienie na towar w detalicznych ilościach otrzymuje cenę na poziomie cen jak przy zamówieniach hurtowych. E-platforma ENERGY to doskonałe miejsce na dokonywanie zakupów dla niezrzeszonych i niezależnych hoteli, restauracji, firm cateringowych oraz sklepów. Zapraszamy do współpracy.

 

Schemat projektu ENERGY


E-platforma FACTORY

E-platforma FACTORY to miejsce gdzie kilkaset sklepów odzieżowych łączy swoje zamówienia i współnie dokonują zakupów bezpośrednio u producentów. Przystąpienie do sieci pozwala na "zakupy grupowe", co zapewnia rabaty niespotykane dotychczas na polskim rynku.

E-platforma zrzesza firmy handlujące odzieżą z całego kraju w jedną skonsolidowaną grupę zakupową. E-platforma kupuje odzież bezpośrednio od producentów uzyskując ceny hurtowe lub importowe i w takich cenach kupują wszyscy uczestnicy grupy zakupowej. Taki system pozwala obniżyć koszty zakupu towarów o około 30-40%.

Schemat projektu FACTORY

Celem projektu jest skrócenie systemu zapoatrzenia w odzież nową. Każdy punkt handlowy uzyskuje ceny hurtowe lub importowe.

Podstawowe korzyści dla sklepów przystępujących do sieci FACTORY:

 1. Kupujesz kiedy chcesz i ile chcesz
 2. Co tydzień nowa oferta
 3. Obniżenie kosztów o około 30-40%. 
 4. Usługa ZAMIANA-WYMIANA eliminuje koszty nietrafionych kolekcji
 5. Promocja sklepu w internecie (darmowa strona internetowa)
 6. Sprzedaż internetowa (darmowy sklep internetowy)

E-platforma to szansa dla małych i średnich sklepów / firm handlujących odzieżą na dorównanie wielkim dystrybutorom w zakresie bogatej oferty i jakości oferowanych towarów.  


Dodatkowe informacje o projekcie:

 1. Każdy sklep jest niezależny a FACTORY to jedno z wielu miejsc gdzie można kupować towar. Nie ma obowiązku dokonywania zakupów tylko na FACTORY. 
 2. Przed zakupem każdy sklep może obejrzeć towar w internecie lub w showroomie w Konstancinie pod Warszawą.
 3. Nie ma obowiązku kupowania setek sztuk jednego towaru.
 4. Dystrybutor otrzymuje bezpłatnie – stronę internetową oraz sklep internetowy swojego sklepu.
 5. Na platformie FACTORY – będzie można dodatkowo wystawiać towar do sprzedaży – w kanale detalicznym (dostępne tylko dla Dystrybutorów e-platformy FACTORY)
 6. Dystrybutorzy otrzymują program lojalnościowy dla klientów detalicznych, którzy kupują w ich sklepach czy hurtowni – program polegający na zbieraniu punktów za dokonane zakupy (analogicznie do programów na stacjach paliw)
 7. Dostęp do portalu społecznościowego dla branży odzieżowej
 8. Dystrybutorzy otrzymują wsparcie marketingowe w postaci:
  a) Regionalnych Handlowców, którzy będą pozyskiwać sklepy, a lokalny Dystrybutor będzie ich zaopatrywał
  b) Materiały reklamowe: foldery, ulotki, wizytówki
  c) Kampanie mailingowe i sms-owe
 9. Dystrybutor wchodzi w krajowe struktury handlowe i staje się wyłącznym przedstawicielem na dany region
 10. Dystrybutor uzyskuje dostęp do towarów znajdujących się poza granicami co powoduje, iż omija takich pośredników jak hurtownia czy importer
 11. Dystrybutor nie ponosi kosztów logistyki importu gdyż cena towaru zawiera ten koszt

Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy z branży odzieżowej, które chcą otrzymywać towar w cenach hurtowych lub importowych.

Zaproszenie do złożenia oferty

Data upublicznienia 07.07.2014
Zaproszenie do złożenia oferty (.DOC)
Zaproszenie do złożenia oferty (.PDF)