Podstawową działalnością Spółki jest tworzenie grup zakupowych skonsolidowanych za pomocą narzędzi informatycznych e-platformy

 

Korzyści

E-platformy KONAL i MSB

E-platforma daje możliwość robienia zakupów grupowych na następujące rodzaje towarów:

 1. materiały budowlane
 2. stolarka okienna (okna PCV)
 3. szyby zespolone
 4. materiały do produkcji okien

Korzyści dla Dystrybutora: 
Oszczędność na kosztach zakupu materiałów budowlanych dochodzi do 10%. Oszczędność na oknach PCV wynosi od 1,5% okna ENCORE i do 10% na oknach KONAL. W przypadku szyb zespolonych oszczędność wynosi od 4% do 25% (mali i średni producenci kupują szyby w cenach od 52 zł do 67 zł- nasza oferta będzie na poziomie 50 lub 51 zł)

Finansowanie zakupów każdego produktu z branży budowlanej (w 2012 do 30 dni, w 2013 do 60 dni)


Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutorzy mogą korzystać z systemu finansowania zakupów na e-platformie bez oceny ich zdolności kredytowej. Taka usługa jest bardzo przydatna przy realizowaniu inwestycji gdzie płatności są zawsze realizowane po zakończeniu prac. Na czas realizacji inwestycji Dystrybutor może otrzymać środki na zakup materiałów do produkcji lub może kupić materiały budowlane lub gotową stolarkę okienną. 

Wynajem brygad montażowych z różnych częściach kraju – reklamacje, regulacje + montaże dla klientów spoza regionu własnej działalności. 

Projekt w trakcie organizacji. Zakładany termin wprowadzenia w życie – luty 2013 roku. Główne założenia projektu to dostęp do grup montażowych w każdej części kraju. Dostęp poprzez e-platformę KONAL. 

Korzyści dla Dystrybutora:
Większość firm handlujących stolarką okienną ma problemy związane z reklamacjami czy regulacjami jakie musi wykonać poza regionem swojego działania. Dostęp do bazy z brygadami montażowymi umożliwi dokonanie czynności serwisowych w krótkim terminie oraz  przy minimalnych kosztach gdyż Dystrybutor nie będzie ponosił kosztu dojazdu do klienta. 

Pakiet usług z e-platformy MSB i KONAL 

W ramach każdej platformy Dystrybutor otrzymuje bezpłatnie następujące usługi:

a) Darmowa strona internetowa:

- salony okienne i producenci okien: wzór szablonu na stronie www.przyklad.konal.pl

- firmy budowlane: wzór szablonu na stronie www.przyklad.msb.net.pl

b) Firmowy adres mailowy (bez limitu pojemności serwera):

- salony okienne: wzór adresu mailowego imie.nazwisko@konal.net.pl

- firmy budowlane: wzór adresu mailowego imie.nazwisko@msb.net.pl

c) Program lojalnościowy skierowany do klientów Dystrybutora

d) Możliwość wystawiania produktów na giełdzie towarowej 

e) Dostęp do portalu społecznościowego skierowanego dla branży budowlanej

f) Oprogramowanie do obsługi małej księgowości.


Korzyści dla Dystrybutora:
Profesjonalna strona internetowa firmy Dystrybutora. Może to być nowy kanał informacji o firmie oraz nowy kanał sprzedaży. Usługi e-platformy zwiększają wiarygodności firmy oraz zwiększają skuteczność w pozyskiwaniu klientów (w szczególności program lojalnościowy).

Materiały reklamowe dla Dystrybutorów na dostawę stolarki okiennej 

Każda firma handlująca stolarką okienną powinna posiadać materiały informacyjne na temat sprzedawanych okien PCV. Nasi Dystrybutorzy mogą otrzymać bezpłatnie wydrukowane oferty na dostawę stolarki PCV, które docelowo skierują do swoich klientów.


Korzyści dla Dystrybutora:
Bezpłatny, gotowy wzór oferty, wydrukowany w kolorze. Oszczędność kilkuset złotych miesięcznie

Pakiet usług Fabryki Okien KONAL

W ramach współpracy z e-platformami Fabryka Okien KONAL przygotowała pakiet usług dla Dystrybutorów, którzy obecnie handlują oknami lub chcą handlować oknami:

a) wykonanie montaży przy pomocy firmowych zespołów montażowych, 

b) dowóz zakupionych konstrukcji okiennych specjalistycznymi samochodami bezpośrednio na budowę,

c) przygotowywanie wycen stolarki otworowej na podstawie projektów od architekta,

d) przygotowywanie wycen na podstawie pomiarów, które doświadczeni inżynierowie wykonują na budowach,

e) pomoc marketingowa przy wprowadzeniu do oferty okien PCV


Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutorzy bez doświadczenia w sprzedaży okien otrzymują pełny zakres usług związanych z obsługą klienta, który chce kupić okna PCV, od pomiarów do montażu. Dodatkowo wspieramy nowych Dystrybutorów w działaniach marketingowych. Dystrybutorzy z doświadczeniem mają możliwość skorzystania z pomocy przy trudnych wycenach, trudnych klientach lub przy spiętrzeniu prac w sezonie. E-platforma nie współpracuje z osobami fizycznymi, tylko z firmami dlatego też nie ma możliwości, aby klient był fakturowany przez e-platformę. Dystrybutor jest w 100% zabezpieczony przed „przejmowaniem” klientów. 

Łatwy w obsłudze program do wycen stolarki okiennej

Funkcjonalność e-platformy KONAL umożliwia dokonywanie wycen stolarki okiennej wraz z wydrukami spersonalizowanych ofert (możliwość definiowania: rysunki konstrukcji okiennych, nazwa i adres kupującego, adres dostawy, rabat udzielony przez Dystrybutora)  


Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutor może wręczać swoim klientom profesjonalne, ładnie wydrukowane oferty z rysunkami co ułatwia pracę i przyczynia się do wzrostu wiarygodności Dystrybutora. 

Opracowany wzór wizytówek dla pracowników Dystrybutora

Na potrzeby Dystrybutorów mamy opracowany wzór wizytówek, który może być stosowany przez Dystrybutora i jego pracowników. Jest to ujednolicony wzór uwzględniający przynależności do największej w Polsce grupy zakupowej materiałów budowlanych. Wzory wizytówek są podzielone na Dystrybutorów z własnym logotypem oraz na Dystrybutorów bez logotypu.


Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutor ma do dyspozycji unikalny wzór swoich wizytówek, ujednolicony wizerunek co przyczynia się do wzrostu wiarygodności na rynku.

Przynależność do grupy zakupowej

Dystrybutorzy zarejestrowani na e-platformach stają się częścią grupy zakupowej skupionej pod wspólnym znakiem towarowym MSB i/lub  KONAL. 


Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutor poprzez przynależność do grypy zakupowej uzyskuje możliwość otrzymania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Pomoc w zakresie wsparcia handlowego, wsparcia technicznego czy w ostateczności wsparcia finansowego. Przynależność do ogólnokrajowej grupy zakupowej zwiększa wiarygodność Dystrybutora na rynku. Dodatkowo Dystrybutor może uczestniczyć w szeregu szkoleniach oraz spotkaniach integracyjnych.

Możliwość zakupu stolarki okiennej lub materiałów budowlanych z 8% VAT

Zakup materiałów budowlanych lub stolarki okiennej połączone z usługami budowlanymi, które są świadczone w obiektach budownictwa mieszkaniowego lub infrastruktury towarzyszącej, o których mowa w art. 2 pkt 12 ustawy VAT może być rozliczane z 8% VAT.


Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutor kupuje materiały budowlane o 15% taniej (liczone brutto) co skutkuje oszczędnościami w posiadanej bieżącej gotówce. 

E-platforma FACTORY

E-platforma daje możliwość uczestniczenia w „grupowym imporcie” odzieży nowej:

 1. Import z Włoch, Francji i innych krajów zachodnich
 2. Import z Turcji, Indie, Pakistan
 3. Import z Chin

Korzyści dla Dystrybutora:
Oszczędność na kosztach zakupu odzieży do 50%. Zakupy dokonywane będą na kilogramy i na kilogramy będą sprzedawane. Dystrybutor przed zakupem będzie miał możliwość obejrzenia dostępnego asortymentu, z którego dokonywać będzie zamówienia nawet na pojedyncze sztuki z wybraniem kolorystyki oraz rozmiarówki. 

Pakiet usług z e-platformy FACTORY 

W ramach współpracy z e-platformą FACTORY Dystrybutor otrzymuje bezpłatnie następujące usługi:

 1. Darmowa strona internetowa dla każdego Dystrybutora

  Podobne rozwiązanie stosują dealerzy samochodowi, którzy mają własne strony na bazie jednego szablonu (przekazanego przez dystrybutora krajowego) z możliwością dopasowania określonych zakładek (na portalu) do swoich potrzeb i z możliwością umieszczania swoich ofert.

 2. Firmowy adres mailowy (bez limitu pojemności serwera)

  Pracownicy naszych Dystrybutorów będą mogli posługiwać się wystandaryzowanym, firmowym adresem mailowym imię.nazwisko@factory24.pl. Korzystanie z dowolnej liczby adresów jest bezpłatne, podobnie jak funcjonuje poczta ONET, WP czy o2. Posiadanie firmowego adresu jest lepiej postrzegane przez kontrahentów i klientów indywidualnych.
 3. Program lojalnościowy skierowany do klientów Dystrybutora

  Każdy Dystrybutor otrzyma oprogramowanie z programem lojalnościowym, które będzie skierowane do klientów detalicznych czyli do klientów naszych Dystrybutorów. Program będzie porównywalny z programami stosowanymi na stacjach paliw gdzie za uzbierane punkty można otrzymać nagrody rzeczowe. Punkty zbierane będą na kartach płatniczych wydawanych przez BRE Bank w systemie VISA. Projekt karty płatniczej a zarazem karty do zbierania punktów w programie lojalnościowym.

 4. Możliwość wystawiania produktów na giełdzie towarowej 

  Dystrybutorzy będą mogli wystawiać swoje towary i usługi na sprzedaż w module „giełda” na zasadach podobnie jak to ma miejsce na portalu Allegro. „Giełda” będzie miała charakter branżowy czyli towary wystawiane na giełdzie będą związane z branżą odzieżową 

 5. Wirtualne konto internetowe z możliwością korzystania z poczty mailowej, edytorów tekstów, formularzy kalkulacyjnych (word, excel)

  Dystrybutorzy będą mieli dostęp do swojego wirtualnego konta, które będzie oferować pocztę mailową, edytory tekstów, formularze kalkulacyjne, możliwość zamieszczania plików w formatach graficznych. Z każdego miejsca na ziemi, gdzie tylko jest dostęp do internetu, będzie można korzystać ze swojego "wirtualnego komputera". Analogicznie do usług oferowanych przez Google.

 6. Dostęp do portalu społecznościowego skierowanego dla branży odzieżowej

  Na e-platformie będzie tworzyć się wspólnota ludzi z określonej branży. Moduł społecznościowy da możliwość wymiany informacji, wymiany towarów oraz inne podobne funkcje jakie znamy z portalu Facebook, Twitter czy NK.

 7. Oprogramowanie do obsługi małej księgowości.

  System umożliwi małym firmom wystawianie faktur, prowadzenie magazynu, wystawianie WZ, PZ, zaliczki czyli te podstawowe dokumenty, które najczęściej używa i potrzebuje mała firma.

Korzyści dla Dystrybutora:
Profesjonalna strona internetowa firmy Dystrybutora. Może to być nowy kanał informacji o firmie oraz nowy kanał sprzedaży. Usługi e-platformy zwiększają wiarygodności firmy oraz zwiększają skuteczność w pozyskiwaniu klientów (w szczególności program lojalnościowy).

Opracowany wzór wizytówek dla pracowników Dystrybutora

Na potrzeby Dystrybutorów mamy opracowany wzór wizytówek, który może być stosowany przez Dystrybutora i jego pracowników. Jest to ujednolicony wzór uwzględniający przynależności do największej w Polsce grupy zakupowej w branży odzieżowej. Wzory wizytówek są podzielone na Dystrybutorów z własnym logotypem oraz na Dystrybutorów bez logotypu.

Podstawowe informacje drukarskie:

 1. rodzaj papieru - kreda matowa 350 g 
 2. wymiary wizytówki - 90/50 mm
 3. kolorystyka - druk 4/4 
 4.  termin realizacji - 5 dni roboczych po zatwierdzeniu projektu

Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutor ma do dyspozycji unikalny wzór swoich wizytówek, ujednolicony wizerunek co przyczynia się do wzrostu wiarygodności na rynku.

Przynależność do grupy zakupowej

Dystrybutorzy zarejestrowani na e-platformach stają się częścią grupy zakupowej realizującej import, skupionej pod wspólnym znakiem towarowym FACTORY.

Korzyści dla Dystrybutora:
Dystrybutor poprzez przynależność do grypy zakupowej uzyskuje możliwość otrzymania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Pomoc w zakresie wsparcia handlowego, wsparcia technicznego czy w ostateczności wsparcia finansowego. Przynależność do ogólnokrajowej grupy zakupowej zwiększa wiarygodność Dystrybutora na rynku. Dodatkowo Dystrybutor może uczestniczyć w szeregu szkoleniach oraz spotkaniach integracyjnych.

 

Zaproszenie do złożenia oferty

Data upublicznienia 07.07.2014
Zaproszenie do złożenia oferty (.DOC)
Zaproszenie do złożenia oferty (.PDF)